Kurs bezpieczeństwa w zakresie używania niebezpiecznych narzędzi ręcznych spełnia wymagania dotyczące udokumentowanego szkolenia zgodnie z rozporządzeniem o wykonywaniu pracy §10-2, rozporządzeniem o organizacji, zarządzaniu i uczestnictwie oraz rozporządzeniem o kontroli wewnętrznej. Kurs zapewnia podstawowe wprowadzenie do bezpiecznego korzystania z niebezpiecznych drobnych narzędzi, takich jak: szlifierki kątowe, piły ukośne, pistolety śrubowe i gwoździarki.
Cel
Celem jest poszerzenie wiedzy uczestników kursu i uświadomienie im konieczności zachowywania środków bezpieczeństwa, aby uniknąć obrażeń i wypadków w miejscu pracy. Kurs przybliża odpowiednie prawa i przepisy, których muszą przestrzegać osoby używające niebezpiecznych narzędzi ręcznych, a także osoby nadzorujące pracę z takim sprzętem. Kurs omawia ogólne zastosowanie różnych typów narzędzi, zagrożenia, jakie mogą one powodować, a także sposób konserwacji i kontroli. Kurs zawiera szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów obowiązkowych środków ochrony indywidualnej oraz wyjaśnia, dlaczego należy ich używać.
Grupa docelowa
Osoby, które będą używać niebezpiecznych drobnych narzędzi, takich jak szlifierki kątowe, pistolety śrubowe, gwoździarki i piły ukośne.
Zakres tematyczny kursu
Prawa i przepisy / Ogólny sprzęt roboczy / Piły / Pistolety / Szlifierki kątowe / Wiertarki i wiertła / Pierwsza pomoc
Co otrzymujesz?
Certyfikat kompetencji (elektroniczny + plastikowa karta)
Wersje językowe
Kurs jest dostępny w języku norweskim, angielskim, polskim, litewskim, estońskim i rumuńskim.
Szkolenie praktyczne
Pracodawcy muszą udokumentować szkolenie praktyczne (dokumenty do wypełnienia można pobrać po kliknięciu na wybrany kurs). Szkolenie praktyczne można odbyć we własnym zakresie/zewnętrznie przeprowadzone przez kompetentną osobę (osobę, która posiada certyfikat kompetencji uzyskany wcześniej na podobnym kursie).
Informacje dodatkowe
Ten kurs online można ukończyć w dowolnym miejscu i czasie na komputerze stacjonarnym, telefonie komórkowym lub tablecie. Kurs ma strukturę pedagogiczną podzieloną na moduły z materiałami wideo, tekstem, zdjęciami i egzaminem końcowym