Kurs montażu rusztowań powyżej 9 m

Kurs montażu rusztowań powyżej 9 metrów obejmuje wymagania teoretyczne dla monterów rusztowań zgodnie z paragrafem 17-4 rozporządzenia o wykonywaniu pracy (kurs był wcześniej nazywany kursem paragraf 46C i paragraf 13). Ten kurs online dokładnie omawia tematykę montażu rusztowań i jest przeznaczony dla osób, które będą montować rusztowania na wszystkich wysokościach lub rusztowania odbiegające od standardowego układu.

Cena: 5990 NOK
Długość kursu: 36 godzin

Cel
Ten kurs montażu rusztowań to 36-godzinny kurs budowy rusztowań zgodnie z norweską ustawą o środowisku pracy i odpowiednimi przepisami. Podczas kursu online zostaną omówione wszystkie odnośne prawa i przepisy. Zapoznasz się także z różnymi typami rusztowań i ich charakterystyką. Należą do nich rusztowania przejezdne, rusztowania systemowe, rusztowania wiszące, rusztowania rurowo-złączkowe, rusztowania drewniane i rusztowania kozłowe. Kurs prowadzi przez etapy montażu różnych typów rusztowań. Dowiesz się również o środkach ostrożności, które należy podjąć przed rozpoczęciem montażu, podczas montażu, podczas użytkowania rusztowania i podczas demontażu rusztowania. Nauczysz się również, jakich obliczeń należy dokonywać przy montażu rusztowań.

Grupa docelowa
Monterzy rusztowań
Osoby zajmujące się montażem/demontażem/inspekcją rusztowań (górny podest na wysokości powyżej 9 m)

Zakres tematyczny kursu
Wprowadzenie / Odpowiedzialność / Prawa i przepisy / Teoretyczne podstawy budowy rusztowań / Typy, klasy i struktura / Montaż rusztowań / Montaż i demontaż różnych typów rusztowań / Inspekcja i dokumentacja / Pierwsza pomoc

Co otrzymasz?
Certyfikat kompetencji (elektroniczny + plastikowa karta)

Wersje językowe
Kurs jest dostępny w języku norweskim, angielskim, polskim, litewskim, estońskim i rumuńskim.

Szkolenie praktyczne
Aby uzyskać certyfikat montera rusztowań, należy udokumentować:
1. Co najmniej 72 godziny szkolenia praktycznego w zakresie użytkowania rusztowań (co najmniej 3 różne typy).
2. Zatrudnienie przez co najmniej 6 miesięcy w firmie korzystającej z rusztowań.
Dokumenty do wypełnienia można pobrać po kliknięciu na wybrany kurs.

Informacje dodatkowe
Ten kurs online można ukończyć w dowolnym miejscu i czasie na komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie. Kurs ma strukturę pedagogiczną podzieloną na moduły zawierające materiały wideo, tekst, zdjęcia i i egzamin końcowy.

Odpowiednie kursy

Kurs montażu rusztowań o wysokości 2-9 m

Cena: 3990 NOK

Kurs montażu rusztowań o wysokości 2-5 m

Cena: 1990 NOK

Kurs ochrony przed upadkiem z wysokości

Cena: 990 NOK
Wszystkie kursy
instant-customer-support

Kontakt z nami